O ParkTV

PARK TV je nový televízny live kanál. Hlavní hrdinovia budú zvieratá zo záchranných staníc, parkov a ZOO, exotické ale aj neexotické stredoeurópske. Súčasťou vysielania budú zvukové a textové informácie o zvieratách a ich svete, kvízy a interaktívne prvky. Vysielanie bude mať dennú réžiu, ktorá zabezpečí ovládanie kamier umiestnených medzi zvieratami tak, aby divák videl zaujímavé detaily (kŕmenie zvierat, čistenie zvierat a podobne).

PARK TV je pohodový televízny kanál pre všetky generácie. Divák bude vždy vedieť čo môže na kanály očakávať a vždy to tam nájde. Z odborného hľadiska to bude skutočný Infotainment. Použitá bude „knižná“ grafika pripomínajúca storybook, keďže čo zviera pred kamerou, to iný zvierací príbeh

Súčasťou vysielania budú v dolnej lište „spravodajské“ informácie zo sveta zvierat, ako u spravodajských kanálov, a to 24 hodín denne. Diváci sa dozvedia napríklad, že včera pytliaci v niektorom svetovom parku zabili vzácne zviera, alebo že dnes ráno sa v niektorom parku narodilo mláďa vzácneho zvieracieho druhu, alebo že zajtra prenesú kvôli záchrane vzácny druh gazely do národného parku a podobne. A priestor budú mať samozrejme aj informácie o zvieracej ríši na Slovensku, v Čechách a blízkych krajinách.

Súčasťou vysielania sa stanú aj návštevníci partnerských spolupracujúcich parkov v podobe zostrihov návštevníkov pri náhodných alebo pri určených aktivitách tak, aby sa aj diváci videli ako súčasť PARK TV.

Interaktívne prvky budú napríklad v podobe prenechania ovládania kamier v určenom čase a určeným spôsobom na divákov. Diváci budú môcť posielať svoje odkazy, ktoré sa stanú súčasťou vysielania. Ale diváci budú môcť v spolupráci s PARK TV aj posielať finančné dary určené jednotlivým zvieratám alebo parkom, tak ako to je v zahraničí.

Zvukové, textové a obrazové informácie vysielané v nepravidelných časoch budú nie len pre dospelých, ale vo večerných hodinách to budú aj príbehy o konkrétnych zvieratách v partnerských parkoch pre mladšiu aj staršiu mládež.

Na odľahčenie vysielania budú vo vysielaní použité aj odľahčené grafické prvky doplňujúce vtipným spôsobom dej pred kamerami, ako napríklad slnečník nad ležiacim tigrom, alebo srdiečko nad levím párom a podobne.

PARK TV sa bude šíriť v sieťach DVB-T, káblových a IPTV operátorov ako súčasť ich platených služieb. V prvých sieťach bude zaradený ešte tohto roku, ale hlavné rozšírenie dosahu vysielania bude v roku 2018.